CS DE

Cheb

Tipy na výlet

Poznejte okolí Františkových Lázní

---

Národní přírodní rezervace SOOS / SOOS je rozlehlé slatiniště a rašeliniště s vývěry minerálních pramenů a výdechů oxidu uhličitého. Prohlédnete si zde známé bahenní sopky a ochutnáte Císařský pramen.

Rezervací vede 1 km dlouhá naučná stezka, k dispozici jsou dvě muzea, volně přístupná stanice pro poraněná zvířata a malá obora s daňky.

Hrad Seeberg / Hrad s bohatou historií byl založen na konci 12. století a patří mezi jedno z nejzachovalejších panských sídel v okolí Františkových Lázní. Je to pohádkový hrad na vysokém skalním ostrohu s románskými, gotickými a renesančními stavebními prvky.

Komorní hůrka / Komorní hůrka je naše nejmladší činná sopka, která má významné místo v dějinách geologie. Vznikla ve starších čtvrtohorách jako poslední dozvuk silné vulkanické činnosti na Chebsku. Na jejím výzkumu se podílely tak významné osobnosti jako byl Johann Wolfgang Goethe.

Motýlí dům / Asi 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí.

Cheb / Cheb byl ve středověku jedním z největších měst v Čechách. Bohatý patriciát se prezentoval výstavními měšťanskými domy a stejně honosnými veřejnými stavbami.

Středověký charakter města se přes řadu přestaveb zachoval až dodnes. Cheb je proto plný nádhených gotických, barokních a renesančních staveb jako kostel sv. Bartoloměje, náměstí krále Jiřího z Poděbrad nebo císařskou falc s Černou věží a románskou kaplí.

Zámek Kynžvart / Zámek obklopuje rozlehlý park, který ukrývá nádherné rybníky, malebná zákoutí, lesní altánky a kapličky i přírodní pískovcové koupaliště.

V zámeckých sálech a salonech budete obdivovat nepřeberné sbírky uměleckých děl, unikátního zlaceného nádobí, drahého nábytku a exotických exponátů.

--- Najdete nás na Facebooku

Náhled tisku | Vytisknout stránku | Nahoru


2008 – 2018 © Francis Palace s.r.o. Prohlášení o přístupnosti Ochrana osobních údajů Podmínky užití Reklama Zero s.r.o.

Doporučujeme: Wellness informace, Bazény, zastřešení, Víkendy Pro Dva.cz, Romantický víkend pro dva, TORF ZIEGLER spol. s r.o. – dodavatel masážních, rašelinovýchwellness produktů. Finské sauny a další sauny od EuroBalneo.