CS DE

Františkovy Lázně

Prostředí

Františkovy Lázně

---

Františkovy Lázně / jsou nejmenšími, ale nejmalebnějšími lázněmi v západočeském lázeňském trojuhelníku. Jsou situovány v moři parků a lesoparků, nabádajících k dlouhým procházkám i příjemnému posezení. Jejich komorní charakter je vhodný pro všechny, kdo hledají hlavně klid.

Mírné klima podhorského charakteru, okolní lesy a udržované městské parky i sady, to vše podporuje léčebné a posilující účinky proslulé kyselky i zpříjemňuje pobyt lázeňským hostům i návštěvníkům.

Ve Františkových Lázních se nachází 23 léčivých minerálních pramenů kvalitních, silně zásaditých kyselek, slatina a přírodní vývěry zřídelního plynu jsou využívány k léčbě cév, srdce a ženských chorob.

Odpočíváte aktivně? Pak je zde pro vás minigolf, fitness, solárium, tenis, půjčovny horských kol nebo si můžete zarybařit. Kulturní vyžití zajistí divadlo, kino, kolonádní koncerty, pravoslavný chrám sv. Olgy nebo Lázeňské hudební léto a Literární Františkovy Lázně.

V blízkém okolí Františkových Lázní se nacházejí místa s bohatou historií a zajímavosti, které stojí za vidění. Pro Vaši inspiraci jsme připravili tipy na výlet.

Divadlo Boženy Němcové / V roce 1868 si postavili františkolázeňští své první vlastní divadlo. Mělo velice obsáhlý repertoár a záhy se stala důstojnou součástí lázeňského kulturního života. Je to technicky moderní stavba s novoklasicistním výrazem a interiérem s dekorativními prvky ve stylu art deco.

Meteorologický sloup / Meteorologický sloup byl v době svého vzniku významným veřejným informačním místem pro lázeňské hosty a ostatní veřejnost.

Naměřené a prezentované klimatologické údaje na tomto sloupu vypovídaly o momentálním klimatu v lázních, které bylo důležité i z hlediska léčebných procedur lázeňských hostů.

O jeho vznik se zasloužil tehdejší místní „Zkrášlovací spolek ve Františkových Lázních” a datuje se na 15. květen 1882.

Společenský dům – INGO Casino / Společenský dům patří neodmyslitelně k Františkovým Lázním. U malých venkovských lázní měl plnit funkci společenského centra, kde se všichni lázeňští hosté sejdou u společné tabule při obědě a večeři, naplní svůj volný čas u kulečníku nebo se uvolní při tanci na četných bálech a tancovačkách.

V okamžiku, kdy se Františkovy Lázně staly městem, se potřeba důstojné prezentace zvýšila a rada proto rozhodla o stavbě nového velkolepě pojatého společenského sálu.

V duchu doby navrhl františkolázeňský stavitel Gustav Wiedermann reprezentativní novorenesanční stavbu s prostorným interiérem a propojil jí s oběma staršími budovami. Stavba byla dokončena v roce 1877.

---

Hotel Francis Palace

Hotel Francis Palace

Moderní wellness hotel / Francis Palace se nachází v klidné části města. Zároveň nabízí současným pacientům a hostům veškerý komfort. V hotelu se nachází 36 dvoulůžkových a 6 jednolůžkových elegantně zařízených pokojů.

K standardnímu vybavení každého pokoje patří vlastní koupelna, WC, lednička, telefon s přímou volbou, SAT–TV, radiobudík, vysoušeč vlasů, trezor a možnost bezdrátového připojení k internetu.

Hotel Reza

Hotel Reza

Klasický wellness hotel / Reza se 180 let dlouhou tradicí leží v centru města. I po rekonstrukci si budova zachovala svou původní tvář, ovšem nově s duší moderního, luxusního lázeňského centra. V hotelu je k dispozici 40 dvoulůžkových pokojů.

K standardnímu vybavení každého pokoje patří vlastní koupelna, WC, lednička, telefon s přímou volbou, SAT–TV, radiobudík, vysoušeč vlasů a trezor. Jeden pokoj je vhodný pro tělesně postižené.

--- Najdete nás na Facebooku

Náhled tisku | Vytisknout stránku | Nahoru


2008 – 2018 © Francis Palace s.r.o. Prohlášení o přístupnosti Ochrana osobních údajů Podmínky užití Reklama Zero s.r.o.

Doporučujeme: Wellness informace, Bazény, zastřešení, Víkendy Pro Dva.cz, Romantický víkend pro dva, TORF ZIEGLER spol. s r.o. – dodavatel masážních, rašelinovýchwellness produktů. Finské sauny a další sauny od EuroBalneo.